19 EKİM 2023-PERŞEMBE

9.00 – 9.30

AÇILIŞ

9.30 – 10.00

Survivor, Barış Telli

10.00 – 10.30

KAHVE ARASI

10.30 – 10.55

Oturum Başkanı: Candan Algun

KONFERANS I: Türkiye’de Protez-Ortez Eğitiminin Bugünü ve Geleceği
Konuşmacı: F. Gül Yazıcıoğlu

11.00 – 11.20

Oturum Başkanı: F. Gül Yazıcıoğlu

KONFERANS II: Nöromusküler Hastalıklarda Giyilebilir Cyborg HAL ve Cybernics Tedavisi
Konuşmacı: Yoshiyuki Sankai (Japonya)

11.20-12:00

Oturum Başkanları:
Yavuz Yakut, Lokman Can

TEKNİK WORKSHOP I: Koşu Protezleri
Konuşmacı: Sebastian Engwald Jensen, Lasse Madsen (Danimarka)

12.00 – 13.30

ÖĞLE ARASI

13.30 – 15.00

Oturum Başkanları:
Fatih Erbahçeci, Emre Adıgüzel

PANEL I: Deprem ve Amputasyon; Deneyimlerimiz
Konuşmacılar:
• Mustafa Akkaya
• Senay Çerezci Duygu
• Mustafa Demiral
• Özden Yalçınkaya Alkar

15.00 – 15.30

Oturum Başkanları:
Suat Erel, Esra Atılgan

TEKNİK WORKSHOP II: Transradial Amputasyonlarda Kişiye Özel Silikon İç Soket Uygulamaları
Konuşmacılar:
• Necati Yücel Yıldız
• Mehmet Can Yıldız

15:30-15:45

KAHVE ARASI

15.45 – 16.30

Oturum Başkanları:
Hüseyin İlhan, Hakan Uysal

OTURUM I: Pediatrik Göğüs Deformitelerinde Güncel Yaklaşımlar
Konuşmacılar:
• Hasan Ersöz
• Zilan Bazancir

16.30 – 17.00

Oturum Başkanları:
Koray Aydemir, Yusuf Seyrek

KONFERANS III: Diz Üstü Protezinde Son Teknoloji Diz ve Diz Ayak Bileği Kombine Çözümler
Konuşmacı: Felix Brinckmann (Almanya), Proteor Türkiye

 

17.00 – 17.40

Oturum Başkanları:
Canan Çulha, Yasin Ekinci

KONFERANS IV: Amputelerde Yürüyüş Analizlerinde Mobil Teknolojiler
Konuşmacılar:
• Hilal Keklicek
• Cengiz Demirkundak

17.40-18.40

Genco Erkal Salonu
Oturum Başkanları:
Fatmagül Varol, Seher Erol

 

Sözel Bildiriler:

 

17.40-18.40

Yıldız Kenter Salonu
Oturum Başkanları: 
Ertuğrul Demirdel, Güllü Aydın

 

Sözel Bildiriler:

 

20 EKİM 2023 – CUMA

9.00 – 10.00

Oturum Başkanları:
Mintaze Kerem Günel, Tezel Yıldırım Şahan

OTURUM II: Protezde ICF Uygulamaları
Konuşmacılar:
• Friedbert Kohler (Avustralya)
• Hatice Gül

10.00-10.30

Oturum Başkanları:
 Özlem Altındağ, Sezen Dincer

KONFERANS V: Myoelektronik Omuz Ortezleri
Konuşmacı: Narin Kurtuluş (Almanya), rahm GmbH

10.30 – 11.00

KAHVE ARASI

11.00 – 11.30

Oturum Başkanları:
Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu, Sabri Şahin

KONFERANS VI: Myfit Transtibial 3D modelleme
Konuşmacılar:
• Uli Maier (Almanya), OttoBock
• Ömer Deveci, Ottobock

11.30 – 12.00

Oturum Başkanları:
Nilgün Bek, Hikmet Kocaman

KONFERANS VII: Saebo
Konuşmacı: David de Magtige (İngiltere), Endolite

12.00 – 13.30

ÖĞLE ARASI

13.30 – 15.00

Oturum Başkanları:
Engin Koyuncu, Mehmet Akdemir

PANEL II: Spinal Kord Yaralanmalarında Rehabilitasyon ve Teknoloji
Konuşmacılar:
• Uğur Cavlak
• Joachim Koning (Germany)
• Francesco Chiampo (Italy)
• Umut Altınkaynak

15.00 – 15.15

KAHVE ARASI

15.15 – 15.45

Oturum Başkanları:
Serap İnal, Mustafa Doğru

KONFERANS VIII: Bilişsel Nöral Protez (CNP), Üst Ekstremite Protezi için Model Tanıma Kontrol Teknolojisi (COAPT)
Konuşmacı: Sanna Oscarsson (İngiltere), Össur Türkiye

15.45 – 16.15

Oturum Başkanları: Tülin Düger, Levent Buş

OTURUM III: Protez-Ortez Uygulamalarında Sağlık Turizmi
Konuşmacılar:
• Kadir Şahin
• Serkan Ülkü

16.15-17.00

Oturum Başkanları:
Çiğdem Ayhan, Gözde Yağcı

KONFERANS IX: El Rehabilitasyonunda Yeni Splint Tasarımları
Konuşmacılar:
• Çiğdem Ayhan
• Wendy Medeiros (Amerika Birleşik Devletleri)

17.00-18:15

Genco Erkal Salonu
Oturum Başkanları:
Saniye Aydoğan Arslan, Gökhan Beydağı

Sözel Bildiriler A:

17.00-18:15

Genco Erkal Salonu
Oturum Başkanları: Kamil Yılmaz, Elif Kırdı

Sözel Bildiriler B:

21 EKİM 2023- CUMARTESİ

9.00 – 10.00

Oturum Başkanları:
Özlem Ülger, Öznur Büyükturan

PANEL III: Fantom Ağrısında Tedavi
Konuşmacılar:
• Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu
• Muhammet Mustafa Sulak
• Selçuk İsaoğlu (Almanya)

10.00-10.30

Oturum Başkanları:
Ulukan İnan, Hasan Hallaçeli

KONFERANS X: İdiopatik Skolyozda Eğrilik Tipine Göre Ortez Tasarım Kriterleri
Konuşmacı: Yavuz Yakut

10.30-11.00

KAHVE ARASI

11.00-12.00

Oturum Başkanları:
Kezban Bayramlar, Necmiye Ün Yıldırım

PANEL IV: Protez-Ortez Uygulamalarında Yapay Zeka
Konuşmacılar:
• Murat Ali Çınar
• Kemal Güllü
• Orhan Er

12.00 – 13.30

ÖĞLE ARASI

13.30-14:30

Oturum Başkanları:
Osman Eroğul, Erkan Evrendilek

PANEL V: Protez-Ortezde 3D Teknolojileri
Konuşmacılar:
• Alp Erol Evrendilek
• Levent Aydın
• Ertan Duygu
• Serdar Okumuş

14.30- 14.50

KAHVE ARASI

14.50-15:30

Oturum Başkanları:
Kamil Yazıcıoğlu, Tamer Çankaya

OTURUM VI: Üst Ekstremite Ampute Rehabilitasyonunda Sonuç Ölçümleri
Konuşmacılar:
• Senem Demirdel
• 
Özge Buket Arslan

15:30-16:30

Oturum Başkanları:
Fatih Erbahçeci, Hanifi Erol

PANEL VI: Protez Ortez Uygulamalarında Sağlık Güvenceleri
Konuşmacılar:
• Tarık Tunçer
• Gönül Ercan
• Mehmet Büyükçanga
• Fatih Erbahçeci

16.30-17.00

KAPANIŞ

Önemli Tarihler

19-21 EKİM
2023

Kongre Tarihi

8 EKİM
2023

Bildiri Özeti Gönderimi Son Tarihi

9 EKİM
2023

Erken Kayıt Son Tarih

30 EKİM
2023

Tam Metin Son Gönderim Tarihi

Kongreye Kalan Süre