Özgeçmişler

Prof. Dr. F. Gül Yazıcıoğlu

Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda 1978 yılında lisans eğitimini tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında 1981 yılında yüksek lisans, 1987 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 1995 yılında Profesör ünvanı almış, pek çok yöneticilik görevi yapmış, en son 2019-2021 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında 100’den fazla Ulusal ve Uluslararası yayını ve pek çok projesi bulunmaktadır. Protez ortez alanında ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde pek çok ders vermiştir.

Prof. Dr. Yoshiyuki Sankai (Japonya)

Prof. Dr. Yoshiyuki SANKAI 1987 yılında Japonya’daki Tsukuba Üniversitesi’nden Mühendislik alanında doktora derecesini almıştır. Tsukuba Üniversitesi Sistem ve Bilgi Mühendisliği Yüksek Lisans Okulu’nda profesörlüğe kadar ilerlemiştir. Dr. Sankai aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas, Houston kentindeki Baylor Tıp Fakültesi’nde misafir profesör olarak bulunmuştur. Halen profesör, Sibernik Araştırma Merkezi’nde Yönetici Araştırma Direktörü ve Tsukuba Üniversitesi F-MIRAI’de Direktör olarak görev yapmaktadır. CYBERDYNE Inc.’in Başkanı ve CEO’sudur. Sağlık ve mühendislik ile ilgili pek çok derneğe üye olan Prof. Sankai, Fikri Mülkiyet Başarı Ödülleri, Dünya Teknoloji Ödülü, İyi Tasarım Ödülü gibi pek çok önemli ödül almıştır.

Triatlet Sebastian Engwald Jensen (Danimarka)

Sebastian Engwald Jensen, dirençliliğin ve kararlılığın gücünü temsil eden 35 yaşındaki bir birey. 11 yaşındayken trajik bir tekne kazası bacağını kaybetmesine neden oldu, ancak bunun kendisini tanımlamasına izin vermedi. Sebastian her şeye meydan okuyan profesyonel bir paratriatloncu oldu. Otomotiv endüstrisindeki on yıllık tecrübesiyle Sebastian’ın satış uzmanlığı çok değerlidir. Ekonomi ve spor yönetimi alanındaki geçmişi onu benzersiz bir beceri seti ile donatıyor ve bu da onu her türlü girişim için değerli bir varlık haline getiriyor. Şu anda Levitate’te yer alan Sebastian’ın çeşitli deneyimleri, onu şirketin büyümesinde ve başarısında kilit bir oyuncu haline getiriyor.

Müh. Lasse W. Madsen (Danimarka)

Lasse W. Madsen’in 14 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu sağ bacağı dizinden 10 santimetre yukarıdan kesildi. Doktorların raporu, bir daha asla koşmayacağı yönündeydi. Ancak Lasse W. Madsen dokuz ay sonra koşuyor ve takla atıyordu ve bugün kazasını dünya çapında bir işe dönüştürdü. Mühendislik geçmişi olan Lasse, liderlik becerilerini Viking şirketinde geliştirdi ve burada geliştirme direktörü olarak kariyerine 2019’da Levitate’i başlatmak için son verdi. Etkileyici yönetim deneyimi ve cesur girişimi Levitate ile Lasse W. Madsen, Amerikan iş dergisi Forbes’in prestijli ’30 yaş altı 30′ iş yetenekleri listesinde yer alıyor.

Levitate, yüzde 90 spor protezleri üretiyor ve satıyor. Halen Levitate’in kurucusu ve CEO’sudur.

Doç. Dr. Mustafa Akkaya

Dr. Mustafa Akkaya, Türkiye’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda doçentlik derecesine sahiptir. Ortopedi ve travmatoloji ihtisasını aynı kurumda tamamlamıştır. Kas İskelet Sistemi ve Rejeneratif Tıp alanında doktora derecesine sahiptir. Türkiye Asistanlar ve Genç Uzmanlar Konseyi’nin eski başkanıdır ve Avrupa Ortopedi Uzmanlık Öğrencileri Federasyonu’nun çeşitli kurullarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Hakemli bilimsel dergilerde çok sayıda yayını bulunan Akkaya, çeşitli Avrupa Birliği ve ulusal projeleri tamamlamıştır. Dr. Mustafa Akkaya, Almanya’da Atos Clinic’te ve İtalya’da Rizzoli Ortopedi Enstitüsü’nde kısa süreli burslarda bulunmuştur. Almanya’da Helios ENDO-Klinik-Hamburg, Ortopedik Cerrahi Bölümü’nde klinik araştırma bursu pozisyonunda çalışmıştır. Dr. Mustafa Akkaya diz ve kalça artroplastisi, revizyon cerrahisi ve ileri eklem replasmanı ile ilgilenmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Senay Çerezci Duygu

 2013 yılında Başkent Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Protez Ortez ve Biyomekanik programında tamamladı. 2014-2022 yılları arasında Başkent Üniversitesinde Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Şubat 2022’de Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ortez ve Protez Bölümüne Doktor Öğretim Üyesi olarak atandı. 2022 yılından itibaren Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

P.O. Tek. Mustafa Demiral

Mustafa Demiral 1973 doğumlu ve evli protez ortez teknikeridir. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Dikimevi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ortez Protez Bölümü’nü bitirdikten sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü daha sonrasında ise sağlık lisans tamamlama ile İstanbul Ünversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Yönetimİ bölümünü başarı ile tamamlamıştır. 1995- 1998 yılları arasında Erdem Medikal Protez Ortez Merkezinde, 1999-2016 yılları arasında TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Ortez-Protez Biriminde çalıştıktan sonra halen Gaziler FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortez-Protez Yapım ve Uygulama Merkezinde protez ortez teknikeri olarak çalışmaya devam etmektedir.

Prof. Dr. Özden Yalçınkaya Alkar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 1997 yılında lisans eğitimin tamamlamış, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Psikoloji Bilim Dalı’nda 2001 yılında yüksek lisans eğitimini, 2006 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında profesör ünvanını almıştır. 2013 yılından itibaren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Beck Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Enstitüsünden BDT eğitimleri almıştır. Psikoloji alanında Ulusal ve Uluslararası pek çok yayını ve projesi bulunmaktadır. Yine pek çok uluslarası psikoterapist ve bilim insanından farklı psikopatolojilere ilişkin BDT yönelimli kuramsal ve uygulamalı psikoterapi eğitimleri almıştır. . Lisans programının yanı sıra AYBÜ’de Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora Programında kuramsal ve uygulamalı dersler ve BDT yönelimli süpervizyon eğitimi vermektedir. Bu alanlarda 50’den fazla bilimsel makalesi ve kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır. Halen, AYBÜ psikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

P.O. Tek. Necati Yücel Yıldız

1989 Yılında Hacettepe üniversitesi SHMYO Protez-Ortez bölümünden mezun oldu. Daha sonra 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi Lisans bölümünü tamamladı. 1990-1997 yılları arasında özel sektörde çalıştı. Aralık 1997 tarihinden bugüne kadar GATA ve Gaziler FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi Protez-Ortez biriminde görev yapmaktadır. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Protez-Ortez Lisans ve Önlisans programlarında Uzman Eğitmen olarak ders vermektedir. Aynı zamanda bu programların Gaziler Protez-Ortez Birimi Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

P.O. Tek. Mehmet Can Yıldız

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri meslek Yüksek Okulu Ortopedik Protez ve ortez programı’ndan mezun oldu. Nanomed Protez Ortez Merkezinde Sorumlu Müdür olarak Çalışmaktadır. Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar sayesinde İleri teknoloji Alt Ekstremite Protezleri, Üst Ekstremitede Biyonik Kol Protezleri uygulamaları yapmaktadır. Son olarak Sektörümüzde nadir olarak uygulamaların yapıldığı Silikon Kozmetik Protezleri konusunda güncel eğitimlerine de devam etmektedir. Nanomed Protez Ortez Merkezimiz bünyesinde SiliconHouse adı altında Silikon Protez Uygulamaları yapmaktadır.

Doç. Dr. Hasan Ersöz

Dicle üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi hastanesinde ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Manisa Devlet Hastanesindeki kısa süreli tecrübesinin ardından yeniden İzmir’e bu sefer “Yardımcı Doçent” unvanıyla ve “Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı- Kurucu Öğretim Üyesi” vasfıyla döndü. Aynı zamanda 2019 Ocak Ayında Şanghay-Çin’de kapalı akciğer ameliyatının öncü hekimi Dr. Diego Gonzales Rivas’ın yanına gitti ve minimal invazif göğüs cerrahisi (VATS) eğitimi aldı. Halen İzmir Tınaztepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak görev yapmaktadır. Pektus deformitelerinin tedavisinde öncelikli olarak ameliyatsız tedavinin önemini benimsemekte, sadece bu tedavilerden fayda görmeyecek hastalara ameliyat yapma prensibi ile hareket etmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Zilan Bazancir

2013 yılında Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. 2016-2018 yılları arasında İnönü Üniversitesi, 2018-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2018 yılında İnönü Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programından bilim uzmanlığı, 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programından bilim doktoru derecesini aldı. 2022 yılından beri Ankara Medipol Üniversite Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ortopedik rehabilitasyon, rehabilitasyon teknolojileri, ortez, biyomekanik, skolyoz, göğüs ve omurga deformiteleri alanlarında klinik ve akademik çalışmalar yapmaktadır.

Proteor Türkiye- CPO Felix Brinckmann (Almanya)

1996-2000 yılları arasında Sertifikalı prostetist ortotist olmak için eğitim almıştır. 2005-2020 yılları arasında farklı özel şirketlerde müdür olarak çalışmıştır. 2020’den beri halen devam etmekte olduğu Proteor firmasında çalışmaktadır. Proteor’da Avrupa Teknik müdürü olarak görev yapmaktadır.

Doç. Dr. Hilal Keklicek

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyonu Bölümü’nde 2006 yılında lisans eğitimin tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Protez-Ortez ve Biyomekani Bilim Dalı’nda 2011 yılında yüksek lisans eğitimini, 2015 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında doçent ünvanını almıştır. 2017 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında Ulusal ve Uluslararası pek çok yayını, projesi ve patenti bulunmaktadır. Hareket ve yürüyüşte zaman serileri üzerine çalışmalarını yürütmektedir.

Fzt. Cengiz Demirkundak

Alpmed Tıbbi Cihazlar firmasının kurucusu ve CEO’su olan Cengiz Demirkundak 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2011-2012 yılları arasında Belçika Ghent Üniversitesi’nde Biyomekanik analizler ve yürüyüş analizi konularında çalışmalar yapmıştır. 2014’te yürüyüş analizi, spor bilimleri ve biyomekanik alanında seçkin firmaların bilimsel araştırmalarda da yaygın olarak kullanılan ürünlerin distribütörlüğünün yürütüldüğü Alpmed Tıbbi Cihazlar Firmasını kurmuştur. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine ve Biyomekanik analizlerle ilgili çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Friedbert Kohler (Avustralya)

Profesör Friedbert Kohler, 2017’den 2019’a kadar ISPO International’ın başkanlığını yaptı ve 2013’ten 2021’e kadar ISPO’nun İcra Kurulu’nda görev yaptı. 2005’ten 2011’e kadar ISPO Avustralya’nın Başkanıydı.

2018 yılında rehabilitasyon tıbbına uzun süredir yaptığı adanmış katkılardan dolayı Avustralya Madalyası (OAM) ile ödüllendirildi. Avustralya’nın Sidney kentindeki NSW Üniversitesi’nin Güney Batı Sidney Klinik Okulu’nda Profesör olarak ortak bir akademik ataması bulunmaktadır. Rehabilitasyon ve yardımcı teknoloji ve Uluslararası İşleyiş, Engellilik ve Sağlık Sınıflandırmasının uygulanması alanlarında, 20 yıldır DSÖ dahil olmak üzere birçok uluslararası grupla çalışmaktadır.

Başlıca klinik pozisyonu Braeside Hastanesi’nde Rehabilitasyon Tıbbı alanında Kıdemli Personel Uzmanıdır. İdari olarak Güney Batı Sidney Yerel Sağlık Bölgesi Yaşlı Bakımı ve Rehabilitasyon Klinik Direktörü ve HammondCare Health Tıbbi Hizmetler Direktörüdür.

Öğr. Gör. Dr. Hatice Gül

Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim dalı, Protez -Ortez ve Biyomekanik Programında “Diz altı amputelerin bağımsız ambulasyonunda ICF’e göre kapasite ve performansı değerlendirilmesi” isimli tez çalışmasını tamamladı. Doktorasını Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda yaptı. Çalışma alanları amputelerde ICF Core Set geliştirme, ICF ilişkilendirme kurallarının uygulanmasıdır. Halen Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programında Öğr Gör Dr. Olarak çalışmaktadır.

P.O.Tek. Narin Kurtuluş (Almanya), rahm Gmbh

1977 Almanya doğumlu olan Narin Kurtuluş, 1997 yılında meslek lisesinden mezun olduktan sonra 9 sene ortopedi hekiminin yanında asistanlık görevini yürüttü.  İkinci mesleği olan protez ortez teknikerliği için 2006 senesinde tekrar meslek lisesine başladı. 2009’ dan bu yana mezun oldu. 2010 ile 2019 seneleri arasında Ottobock firmasında uzmanlığını protezler üzerine, 2019’dan bu yana da Rahm firmasında uzmanlığını Ortezler üzerine geliştirerek icra etmektedir. Son yönettiği proje 2 Eylül 2023’te Vincent firması ile ortak çalışmanın mahsülü olan ve tanıtımını gerçekleştirdiği Myo elektronik üst ekstremite Ortezi Neo1 dır.

Ottobock, CPO Uli Maier (Almanya)

2010 yılından bu yana dijital geliştirme alanında 37 yıllık deneyime

sahip sertifikalı prosthetist ortotist, klinik uzmanı ve Eğitmendir.

Yaklaşımı: “Daha iyi, iyinin düşmanıdır” ve “taklit etmeden önce kendin yap” 

Ottobock Tek. Uyg. Müd. Ömer Deveci

MedTech ve IIoT’de 9 yıldan fazla deneyime sahip, uygulamalı ve müşteri odaklı bir teknik liderdir. Bir fikri sıfırdan alarak, bunu son kullanıcılarla doğrulayarak, konsepti tasarlayarak, sistem mimarisini oluşturarak ve hızlı prototipleyerek ödüllü ürünler geliştirmiştir. Müşterilere ve onların günlük sorunlarına takıntılı bir şekilde odaklanıyor. Yaklaşımı “Müşterileri dinlemekle kalmayıp, aynı zamanda onlar adına icatlar yapmaktır.” Ottoback firmasında Teknik Uygulama Müdürüdür.

CPO David de Magtige (İngiltere)

2015’ten itibaren Birleşik Krallık merkezli Saebo’nun Uluslararası Satış Direktörü olarak çalışıyor ve nörolojik ve ortopedik rahatsızlıklardan muzdarip bireylerin hareketliliğini ve işlevini geliştirmek amacıyla Saebo’nun dünya çapındaki ağını artırma mücadelesi veriyor. Ayrıca de Magtige, merkezi Basingstoke, İngiltere’de bulunan Chas A Blatchford & Sons’ta Endolite’in iş geliştirme müdürü olarak 17 yıllık deneyime sahiptir. Fransa, Almanya, Norveç ve Türkiye’de Endolite merkezleri açarak Avrupa’daki distribütör ağını genişletti. Aynı zamanda Benelüks ve İskandinavya’daki Ortez&Protez öğrencileri için eğitim programları ve Avrupa’daki Amputee Fitness Days’i geliştiren deneyimli bir eğitimcidir. Elektronik alanında teknik mühendislik diplomasına, işletme ekonomisi ve endüstriyel elektronik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Prof. Dr. Uğur CAVLAK

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’dan fizyoterapist olarak mezun oldu. 1992’de Bilim Uzmanı, 1996’da Bilim Doktoru, 2001 yılında Doçent, 2008 yılında ise Profesör oldu. Hacettepe, Do­kuz Eylül, Pamukkale, Lefke Avrupa ve Avrasya Üniversitelerinde görev yapmıştır. 2018 yılında Pamukkale Üniversitesinden emekli olmuştur. 2022 yılından buyana Biruni Üniversitesinde görev yapmaktadır. Nörolojik rehabilitasyon, kronik ağrı yönetimi, geriatrik rehab.ve iletişim teknikleri ile ilgilenmek­tedir.

 

Prof. Dr. Francesco Chiampo (Italy)

Francesco CHIAMPO fizyoterapisttir. Bobath Konsepti, OMTP Manuel Terapi Konsepti alanlarında eğitim almıştır. Università degli Studi di Parma üniversitesinde fizyoterapi lisans programında profesör olarak çalışmıştır. Rehabilitasyon, nörorehabilitasyon ve yürüme analizi konularında faaliyet gösteren Centro San Girolamo rehabilitasyon merkezinin sahibi ve kurucusudur. Daha sonra İtalyada Cyberdyne HAL ML05 ilk yetkili merkezini kurmuştur.  Halen HAL Hybrid Assistive Limb’de İtalya’nın münhasır temsilcisidir.

Yük. Müh. Umut Altınkaynak

Fen Bilimleri tedrisatı ile ortaöğretimini tamamlamıştır. Clinked ve Rabbitsoft Kurucu CEO’su ve Cambridge Üniversitesinden Yazılım Mühendisi Tayfun Bilsel ile birlikte hazırladıkları Thermograph adlı özel çalışmaları “First Step to Nobel Prize in Physics”de ülkemizi temsil etmiştir. Makina Yüksek Mühendisidir, Makina Teoriği ve Dinamiği Uzmanı, Biyomekanik Sistemler ve Giyilebilen Robotlar Araştırmacısıdır.  İnsan hareketinin matematik modellemesi, analizi ve analizlerden patolojilere yönelik tedavi protokolleri sentezleme üzerine çalışmaktadır. TUBİTAK Ar-Ge projelerinde görev yapmıştır. Halen INSOL Innovative’de Ar-Ge faaliyetlerine ve Genelleştirilmiş Yürüme Kavramı ve Özdeğer Analizi isimli çalışmalarına devam etmektedir.

CPO Sanna Oscarsson (İngiltere)

2014 yılında Backang Doğa Bilimleri lisesi’nden mezun olmuştur. 2017 yılında Jönköpıng Üniversitesi’nden sertifikalı prostetist ortotist olarak mezun olmuştur. 2017-2021 yılları arasında Össur firması İşveç kliniğinde çalışmıştır. 2021’den bu yana Fillauer Avrupa’da özellikle üst ekstremite protezleri konusunda klinik eğitimcidir.

 

P.O.Tek. Kadir Şahin

1974 Kırşehir Kaman doğumlu olan Kadir Şahin, 1995’te Ankara Üniversitesi Ortopedik Protez Ortez bölümünden mezun oldu. 1998 yılında kurulan Ortoport Sağlık A.Ş. nin Genel Müdürü olarak yurt içi ve yurtdışında faaliyetler yürütmektedir. Evli ve Protez Ortez öğrencisi bir kız babasıdır.

S.H.U. Serkan Ülkü

Serkan ÜLKÜ, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümünde bitirmiştir. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Askeri Psikiyatri alanlarında kamu görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılı 2016 yılları arasında özel sektörde Engellilik Yaşlılık alanında üst düzey yönetici olarak görev almıştır. 2016 yılında Ülkü Şirketler Grubunu kuruculuğunu üstlenerek Afyonkarahisar Ülkü Bakım Merkezleri, Ülkü Hayat Huzurevi ve Muhterem Bakım Merkezilerini faaliyete geçirmiştir. Grup bünyesinde 2021 yılı itibariyle ZSA Health Markası kurulan Uluslararası Sağlık ve Bakım Turizmi alanında hizmet veren uluslararası Şirketin Kurucusu ve yöneticiliği üstlenmektedir. Girişimcilik alanında ödülleri bulunan Serkan ÜLKÜ, birçok Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak sorumluluklar üstlenmektedir. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Gelişim Vakfının Kurucu Genel Başkanıdır.

Prof. Dr. Çiğdem Ayhan Kuru

Çiğdem Ayhan Kuru Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi öğretim üyesidir. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesinden dereceyle mezun olmuştur. 2004 yılında yüksek lisans programını tamamlayıp, 2010 yılında doktora derecesi, 2016 yılında doçent, 2023 yılında profesör unvanını almıştır. Belçika ve İtalya’da el rehabilitasyonu alanında eğitim ve araştırma faaliyetleri olmuştur. Alanında çok sayıda önemli araştırma ve proje yapmıştır. El rehabilitasyonu alanında alanında pek çok uluslararası yayını, patenti, ödülü bulunmaktadır. European Network of Physiotherapy in Higher Education’ Derneği’nin Türkiye temsilcisi olmuştur. Halen Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Derneği yönetim kurulu üyesidir.

CHT Wendy Medeiros (Amerika Birleşik Devletleri)

1987-1988’de Chaminade Üniversitesinde Hücresel biyoloji lisans derecesi, 1988-1989’da Hawaii Üniversitesi Tıp öncesi lisans bölmünü, 1993’te de San Jose Eyalet Üniversitesinde BS Bilim Ergoterapi bölümünü bitirmiştir. 1993-1998’de Stanford Üniversitesi Hastanesi’nde El Terapisi, Disfaji Araştırması, HIV/AIDS Araştırması, Lenfödem Araştırmalarında çalıştı. Kuzey Amerika’nın ilk Lenfödem tesisini kuran ekibin bir parçasıydı. 2000-2006 yılları arasında Howard Therapy isimli Kaliforniya Redwood City’de sahibi olduğu ve işlettiği özel El Terapisi Rehabilitasyon Kliniklerini kurdu. 2006’dan beri Wristwidget®’ın sahibi, mucidi ve üreticisidir. WristWidget® dünya çapında 1 milyondan fazla bileğe dokunmuştur.

Doç. Dr. Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu

Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü 2003 mezunu olan Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 2006 ve 2011 yıllarında tamamladı. 2008-2012 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı, 2012-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalıştı ve 2014 yılından sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde göreve başladı. 2014 yılından bu yana Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde görev yapmakta olup, 2019 yılından bu yana Doçent olarak görev yapmakta olup aynı zamanda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir. Engellilerde spor ve protez-ortez alanında ulusal ve uluslararası birçok makalesi bulunan Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu, Uluslararası Protez ve Ortez Derneği üyesidir.

Uzm. Dr. Muhammet Mustafa Sulak

2012 Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Muhammet Mustafa Sulak, uzmanlığını 2018 yılında aynı üniversitede tamamlamıştır. Ayancık Devlet Hastanesi, Durağan Devlet Hastanesi ve Vm Kocaeli Medikal Park Hastanesi gibi hastanelerde çalışan Sulak, 2022 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Algoloji yan dal uzmanlığı yapmaktadır. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

Psk. Selçuk İsaoğlu (Almanya)

Türkiye’de ilk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra Almanya’nın Kassel Üniversitesi’nde Psikoloji alanında lisans eğitimini başarıyla tamamladı(Bachelor of Science). Ardından Bielefeld Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji, Psikoterapi ve Klinik Nöropsikoloji dallarında yüksek lisans eğitimine devam etti(Master of Science). Lisans tezin de, kronik ağrı ile depresyon arasındaki ilişkileri ve multimodal ağrı terapisi konusunu ele aldı. Yüksek lisans tezinde ise kronik ağrı ile depresyon, anksiyete ve stres bozuklukları arasındaki ilişkileri, multimodal ağrı terapisi ve ağrının psikolojik bozukluklar üzerindeki moderatör etkilerini inceledi.Selçuk İsaoglu, ağrı alanında 6 yıllık deneyime sahip bir profesyoneldir ve şu anda Katolik Hastaneler Grubu’na ait olan St. Vincenz Hospital Brakel’in ağrı kliniğinde multimodal ağrı terapisi alanında psikolog olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Yavuz Yakut

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda tamamlayan Prof. Dr. Yavuz Yakut, doktora derecesini 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’ndan aldı. Ayrıca, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’ndan yüksek lisans derecesi de aldı. Türk Fizyoterapi ve Rehabilitasyon dergisinin editörlüğünü yaptı. Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin başkanlığını yaptı. Halen kurucusu olduğu Journal of Exercise Therapy and Rehabilitation dergisi editörüdür. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Derneği’nin kurucu başkanıdır. İlgi alanları ortez ve protez, serebral palsi ve skolyoz, eğitimde ölçme ve değerlendirme, araştırma metodolojisi, klinik biyomekanik ve kinezyolojidir. Çok sayıda uluslararası ve ulusal yayını bulunmaktadır. Protez ve ortez alanında patentleri ve araştırmaları bulunmaktadır. Prof. Yakut’un uluslararası ve ulusal meslek kuruluşlarına üyeliği bulunmaktadır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Murat Ali Çınar

2010 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunu olan Murat Ali Çınar, yüksek lisans ve doktorasını Hasan Kalyoncu Üniversitesinde sırasıyla 2017 ve 2021 yıllarında tamamladı.

2010-2014 yılları arasında Acıbadem Sağlık Gruplarında fizyoterapist olarak görev aldı. 2015- 2021 yıllarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde araştırma görevlisi oldu. 2021 yılından sonra ise Dr. Öğretim Üyesi olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesinde çalışmaya devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası pek çok makalesi bulunan Murat Ali Çınar, birçok Tübitak projesinde de görev almaktadır.

Prof. Dr. Kemal Güllü

İzmir Bakırçay Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Kemal Güllü, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sırası ile 2001, 2003 ve 2006 yıllarında Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 2006-2020 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. 2020 yılından bu yana İzmir Bakırçay Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Pekçok Ar-Ge projesinde aktif olarak görev almıştır. Bu projeler kapsamında pek çok yayını ve 2 adet patenti bulunmaktadır. Dr. Kemal Güllü, sinyal işleme , görüntü işleme, bilgisayarla görü, uzaktan algılama, makine öğrenme konularında sağlık ve savunma sanayiine yönelik Ar-Ge faaliyetlerine devam etmektedir.

Prof. Dr. Orhan Er

1978 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında yüksek lisans ve 2009 yılında doktora eğitimlerini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği anabilim dallarında tamamladı. Doçentliğini 2018 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden aldı. 2023 yılı itibari İzmir Bakırçay Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde akademik hayatına profesör olarak devam etmektedir.

CPO Alp Erol Evrendilek

Bahçelievler Anadolu Sağlık Meslek lisesininin son mezunlardan biri olarak lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesinde önlisansını tamamladı. 2022 yılında İstanbul Medipol üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı. Bu sürede lise yıllarından 2023e kadar 8 yıl Proklinik firmasında Çalıştı. 2023 ocak ayında RootCover markasını kurarak protez-ortez sektöründe kişiye özel 3d tasarımlar üzerine çalışarak firmalara ve hastalara hizmet sunmaktadır.

 

Dr. Öğr. Üyesi Levent Aydın

2012 yılında Kocaeli Üniversitesi, Teknik eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Biyomedikal mühendisliği alanında 2014 yılında yüksek lisansını, 2020 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Üç boyutlu teknolojiler ve ortezler ile ilgili ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müdür yardımcı olarak görev yapan Levent Aydın, Biyomedikal Görüntü İşleme, Biyomekanik, Biyomedikal Mühendislik, Doku Mühendisliği, Sonlu Elemanlar Yöntemi, Biyomekanik, Biyomateryal gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır.

 

 P.O.Tek. Çağıl Ertan Duygu

1986 yılında doğdu. 2011 Yılında Ankara Üniversitesi Ortopedik protez Ortez bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ottobock Türkiye de teknik ekipte çalışmaya başladı. 2019 yılında kendi uygulama merkezi Bionic Center Protez Ortez merkezini kurdu. 2019 yılından bu yana Protez ve Ortez alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Yaklaşık 1 yıldır 3 boyutlu protez soket uygulamaları üzerine Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.

Mimar Serdar Okumuş

1999, Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Bölümü mezunu olan Serdar Okumuş, 2003 yılında 5 Dakika Tasarım Ajansı’nı kurarak dekorasyon ve mimarlık alanında uygulamalarını gerçekleştirmiştir. 2008 yılından itibaren ‘deneyim tasarımı’ hizmetleri sunmaktadır. 2014 yılında yürütmeye başladığı Robot El Türkiye sosyal sorumluluk projesi 2017 yılında kurucularından olduğu Robot El Derneği’ne dönüşmüştür. El ve parmak deformasyonlu çocuklara 3 boyutlu yazıcılarla ücretsiz mekanik eller sağlayan Robot El Derneği’ne halen başkan olarak hizmet etmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Senem Demirdel

Dumlupınar Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde 2008 yılında lisans eğitimini tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Protez-Ortez ve Biyomekani Bilim Dalı’nda 2012 yılında yüksek lisans eğitimini, 2019 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında Ulusal ve Uluslararası yayınları bulunmaktadır. Ampute rehabilitasyonu ve geriatrik rehabilitasyon alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Dr. Öğr. Üyesi Özge Buket Arslan

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. 2016-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2022 yılından bu yana aynı bölümde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. El rehabilitasyonu alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Tarık Tunçer

2000 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Protez-Ortez bölümünden mezun oldu. 2001 yılında T.C. Emekli Sandığında sağlık teknikeri olarak göreve başlamış olup, halen Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumunca finansmanı sağlanan protez-ortezlerin mevzuat çalışmalarında görev almaktadır.

Gönül Ercan

Gönül Ercan lisans eğitimini Namık Kemal Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde 2014 yılında tamamlamıştır. 2015 yılında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda göreve başlamıştır.  Halen Kurumda ÜTS kayıt süreçleri ve sistem geliştirmeleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Tıbbi cihaz kalite sistemi baş tetikçiliği, deney ve kalibrasyon yönetim sistemi tetkik görevi alanlarında sertifikaları bulunmaktadır. Avrupa Komisyonunun tıbbi cihazlara yönelik çalışma gruplarından UDI Çalışma Grubunda rehber dokümanların hazırlanması süreçlerinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgi Güvenliği Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Fatih Erbahçeci

1983 Yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. 1990 yılında Bilim Uzmanlığı 1992 yılında Doktora derecesini almıştır. 1993 yılında Dr. Öğretim Üyesi, 1994 yılında Doçent, 2000 yılında Profesör ünvanını almıştır. 2005-2012 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Polatlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü yapmıştır. Protez-ortez alanında ulusal ve uluslararası pek çok yayını bulunmaktadır, pek çok kitabın editörlüğünü yapmıştır. Halen, Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde protez-ortez alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 2013 yılından beri Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği Başkanlığını yürütmektedir.


Prof. Dr. F. Gül Yazıcıoğlu

Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulunda 1978 yılında lisans eğitimini tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalında 1981 yılında yüksek lisans, 1987 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 1995 yılında Profesör ünvanı almış, pek çok yöneticilik görevi yapmış, en son 2019-2021 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında 100’den fazla Ulusal ve Uluslararası yayını ve pek çok projesi bulunmaktadır. Protez ortez alanında ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde pek çok ders vermiştir.


Prof. Dr. Yoshiyuki Sankai (Japonya)

Prof. Dr. Yoshiyuki SANKAI 1987 yılında Japonya’daki Tsukuba Üniversitesi’nden Mühendislik alanında doktora derecesini almıştır. Tsukuba Üniversitesi Sistem ve Bilgi Mühendisliği Yüksek Lisans Okulu’nda profesörlüğe kadar ilerlemiştir. Dr. Sankai aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas, Houston kentindeki Baylor Tıp Fakültesi’nde misafir profesör olarak bulunmuştur. Halen profesör, Sibernik Araştırma Merkezi’nde Yönetici Araştırma Direktörü ve Tsukuba Üniversitesi F-MIRAI’de Direktör olarak görev yapmaktadır. CYBERDYNE Inc.’in Başkanı ve CEO’sudur. Sağlık ve mühendislik ile ilgili pek çok derneğe üye olan Prof. Sankai, Fikri Mülkiyet Başarı Ödülleri, Dünya Teknoloji Ödülü, İyi Tasarım Ödülü gibi pek çok önemli ödül almıştır.


Triatlet Sebastian Engwald Jensen (Danimarka)

Sebastian Engwald Jensen, dirençliliğin ve kararlılığın gücünü temsil eden 35 yaşındaki bir birey. 11 yaşındayken trajik bir tekne kazası bacağını kaybetmesine neden oldu, ancak bunun kendisini tanımlamasına izin vermedi. Sebastian her şeye meydan okuyan profesyonel bir paratriatloncu oldu. Otomotiv endüstrisindeki on yıllık tecrübesiyle Sebastian’ın satış uzmanlığı çok değerlidir. Ekonomi ve spor yönetimi alanındaki geçmişi onu benzersiz bir beceri seti ile donatıyor ve bu da onu her türlü girişim için değerli bir varlık haline getiriyor. Şu anda Levitate’te yer alan Sebastian’ın çeşitli deneyimleri, onu şirketin büyümesinde ve başarısında kilit bir oyuncu haline getiriyor.


Müh. Lasse W. Madsen (Danimarka)

Lasse W. Madsen’in 14 yaşında geçirdiği trafik kazası sonucu sağ bacağı dizinden 10 santimetre yukarıdan kesildi. Doktorların raporu, bir daha asla koşmayacağı yönündeydi. Ancak Lasse W. Madsen dokuz ay sonra koşuyor ve takla atıyordu ve bugün kazasını dünya çapında bir işe dönüştürdü. Mühendislik geçmişi olan Lasse, liderlik becerilerini Viking şirketinde geliştirdi ve burada geliştirme direktörü olarak kariyerine 2019’da Levitate’i başlatmak için son verdi. Etkileyici yönetim deneyimi ve cesur girişimi Levitate ile Lasse W. Madsen, Amerikan iş dergisi Forbes’in prestijli ’30 yaş altı 30′ iş yetenekleri listesinde yer alıyor.

Levitate, yüzde 90 spor protezleri üretiyor ve satıyor. Halen Levitate’in kurucusu ve CEO’sudur.


Doç. Dr. Mustafa Akkaya

Dr. Mustafa Akkaya, Türkiye’de Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda doçentlik derecesine sahiptir. Ortopedi ve travmatoloji ihtisasını aynı kurumda tamamlamıştır. Kas İskelet Sistemi ve Rejeneratif Tıp alanında doktora derecesine sahiptir. Türkiye Asistanlar ve Genç Uzmanlar Konseyi’nin eski başkanıdır ve Avrupa Ortopedi Uzmanlık Öğrencileri Federasyonu’nun çeşitli kurullarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Hakemli bilimsel dergilerde çok sayıda yayını bulunan Akkaya, çeşitli Avrupa Birliği ve ulusal projeleri tamamlamıştır. Dr. Mustafa Akkaya, Almanya’da Atos Clinic’te ve İtalya’da Rizzoli Ortopedi Enstitüsü’nde kısa süreli burslarda bulunmuştur. Almanya’da Helios ENDO-Klinik-Hamburg, Ortopedik Cerrahi Bölümü’nde klinik araştırma bursu pozisyonunda çalışmıştır. Dr. Mustafa Akkaya diz ve kalça artroplastisi, revizyon cerrahisi ve ileri eklem replasmanı ile ilgilenmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Senay Çerezci Duygu

 2013 yılında Başkent Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini Hacettepe Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı, Protez Ortez ve Biyomekanik programında tamamladı. 2014-2022 yılları arasında Başkent Üniversitesinde Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. Şubat 2022’de Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ortez ve Protez Bölümüne Doktor Öğretim Üyesi olarak atandı. 2022 yılından itibaren Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.


P.O. Tek. Mustafa Demiral

Mustafa Demiral 1973 doğumlu ve evli protez ortez teknikeridir. 1993 yılında Ankara Üniversitesi Dikimevi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Ortez Protez Bölümü’nü bitirdikten sonra 2004 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü daha sonrasında ise sağlık lisans tamamlama ile İstanbul Ünversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Yönetimİ bölümünü başarı ile tamamlamıştır. 1995- 1998 yılları arasında Erdem Medikal Protez Ortez Merkezinde, 1999-2016 yılları arasında TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Ortez-Protez Biriminde çalıştıktan sonra halen Gaziler FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortez-Protez Yapım ve Uygulama Merkezinde protez ortez teknikeri olarak çalışmaya devam etmektedir.


Prof. Dr. Özden Yalçınkaya Alkar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde 1997 yılında lisans eğitimin tamamlamış, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimleri Enstitüsü, Psikoloji Bilim Dalı’nda 2001 yılında yüksek lisans eğitimini, 2006 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında profesör ünvanını almıştır. 2013 yılından itibaren Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Beck Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Enstitüsünden BDT eğitimleri almıştır. Psikoloji alanında Ulusal ve Uluslararası pek çok yayını ve projesi bulunmaktadır. Yine pek çok uluslarası psikoterapist ve bilim insanından farklı psikopatolojilere ilişkin BDT yönelimli kuramsal ve uygulamalı psikoterapi eğitimleri almıştır. . Lisans programının yanı sıra AYBÜ’de Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora Programında kuramsal ve uygulamalı dersler ve BDT yönelimli süpervizyon eğitimi vermektedir. Bu alanlarda 50’den fazla bilimsel makalesi ve kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır. Halen, AYBÜ psikoloji Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Klinik Psikoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevini sürdürmektedir.


P.O. Tek. Necati Yücel Yıldız

1989 Yılında Hacettepe üniversitesi SHMYO Protez-Ortez bölümünden mezun oldu. Daha sonra 2021 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Yönetimi Lisans bölümünü tamamladı. 1990-1997 yılları arasında özel sektörde çalıştı. Aralık 1997 tarihinden bugüne kadar GATA ve Gaziler FTR Eğitim ve Araştırma Hastanesi Protez-Ortez biriminde görev yapmaktadır. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Protez-Ortez Lisans ve Önlisans programlarında Uzman Eğitmen olarak ders vermektedir. Aynı zamanda bu programların Gaziler Protez-Ortez Birimi Eğitim Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.


P.O. Tek. Mehmet Can Yıldız

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Hizmetleri meslek Yüksek Okulu Ortopedik Protez ve ortez programı’ndan mezun oldu. Nanomed Protez Ortez Merkezinde Sorumlu Müdür olarak Çalışmaktadır. Aldığı Eğitimler ve Sertifikalar sayesinde İleri teknoloji Alt Ekstremite Protezleri, Üst Ekstremitede Biyonik Kol Protezleri uygulamaları yapmaktadır. Son olarak Sektörümüzde nadir olarak uygulamaların yapıldığı Silikon Kozmetik Protezleri konusunda güncel eğitimlerine de devam etmektedir. Nanomed Protez Ortez Merkezimiz bünyesinde SiliconHouse adı altında Silikon Protez Uygulamaları yapmaktadır.


Doç. Dr. Hasan Ersöz

Dicle üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi hastanesinde ve İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı. Manisa Devlet Hastanesindeki kısa süreli tecrübesinin ardından yeniden İzmir’e bu sefer “Yardımcı Doçent” unvanıyla ve “Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı- Kurucu Öğretim Üyesi” vasfıyla döndü. Aynı zamanda 2019 Ocak Ayında Şanghay-Çin’de kapalı akciğer ameliyatının öncü hekimi Dr. Diego Gonzales Rivas’ın yanına gitti ve minimal invazif göğüs cerrahisi (VATS) eğitimi aldı. Halen İzmir Tınaztepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı’nda akademisyen olarak görev yapmaktadır. Pektus deformitelerinin tedavisinde öncelikli olarak ameliyatsız tedavinin önemini benimsemekte, sadece bu tedavilerden fayda görmeyecek hastalara ameliyat yapma prensibi ile hareket etmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Zilan Bazancir

2013 yılında Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. 2016-2018 yılları arasında İnönü Üniversitesi, 2018-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2018 yılında İnönü Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programından bilim uzmanlığı, 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon programından bilim doktoru derecesini aldı. 2022 yılından beri Ankara Medipol Üniversite Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ortopedik rehabilitasyon, rehabilitasyon teknolojileri, ortez, biyomekanik, skolyoz, göğüs ve omurga deformiteleri alanlarında klinik ve akademik çalışmalar yapmaktadır.


Proteor Türkiye- CPO Felix Brinckmann (Almanya)

1996-2000 yılları arasında Sertifikalı prostetist ortotist olmak için eğitim almıştır. 2005-2020 yılları arasında farklı özel şirketlerde müdür olarak çalışmıştır. 2020’den beri halen devam etmekte olduğu Proteor firmasında çalışmaktadır. Proteor’da Avrupa Teknik müdürü olarak görev yapmaktadır.


Doç. Dr. Hilal Keklicek

Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyonu Bölümü’nde 2006 yılında lisans eğitimin tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Protez-Ortez ve Biyomekani Bilim Dalı’nda 2011 yılında yüksek lisans eğitimini, 2015 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılında doçent ünvanını almıştır. 2017 yılından itibaren Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında Ulusal ve Uluslararası pek çok yayını, projesi ve patenti bulunmaktadır. Hareket ve yürüyüşte zaman serileri üzerine çalışmalarını yürütmektedir.Fzt. Cengiz Demirkundak

Alpmed Tıbbi Cihazlar firmasının kurucusu ve CEO’su olan Cengiz Demirkundak 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2011-2012 yılları arasında Belçika Ghent Üniversitesi’nde Biyomekanik analizler ve yürüyüş analizi konularında çalışmalar yapmıştır. 2014’te yürüyüş analizi, spor bilimleri ve biyomekanik alanında seçkin firmaların bilimsel araştırmalarda da yaygın olarak kullanılan ürünlerin distribütörlüğünün yürütüldüğü Alpmed Tıbbi Cihazlar Firmasını kurmuştur. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı’nda eğitimine ve Biyomekanik analizlerle ilgili çalışmalarına devam etmektedir.


Prof. Dr. Friedbert Kohler (Avustralya)

Profesör Friedbert Kohler, 2017’den 2019’a kadar ISPO International’ın başkanlığını yaptı ve 2013’ten 2021’e kadar ISPO’nun İcra Kurulu’nda görev yaptı. 2005’ten 2011’e kadar ISPO Avustralya’nın Başkanıydı.

2018 yılında rehabilitasyon tıbbına uzun süredir yaptığı adanmış katkılardan dolayı Avustralya Madalyası (OAM) ile ödüllendirildi. Avustralya’nın Sidney kentindeki NSW Üniversitesi’nin Güney Batı Sidney Klinik Okulu’nda Profesör olarak ortak bir akademik ataması bulunmaktadır. Rehabilitasyon ve yardımcı teknoloji ve Uluslararası İşleyiş, Engellilik ve Sağlık Sınıflandırmasının uygulanması alanlarında, 20 yıldır DSÖ dahil olmak üzere birçok uluslararası grupla çalışmaktadır.

Başlıca klinik pozisyonu Braeside Hastanesi’nde Rehabilitasyon Tıbbı alanında Kıdemli Personel Uzmanıdır. İdari olarak Güney Batı Sidney Yerel Sağlık Bölgesi Yaşlı Bakımı ve Rehabilitasyon Klinik Direktörü ve HammondCare Health Tıbbi Hizmetler Direktörüdür.


Öğr. Gör. Dr. Hatice Gül

Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim dalı, Protez -Ortez ve Biyomekanik Programında “Diz altı amputelerin bağımsız ambulasyonunda ICF’e göre kapasite ve performansı değerlendirilmesi” isimli tez çalışmasını tamamladı. Doktorasını Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda yaptı. Çalışma alanları amputelerde ICF Core Set geliştirme, ICF ilişkilendirme kurallarının uygulanmasıdır. Halen Akdeniz Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Programında Öğr Gör Dr. Olarak çalışmaktadır.


P.O.Tek. Narin Kurtuluş (Almanya), rahm Gmbh

1977 Almanya doğumlu olan Narin Kurtuluş, 1997 yılında meslek lisesinden mezun olduktan sonra 9 sene ortopedi hekiminin yanında asistanlık görevini yürüttü.  İkinci mesleği olan protez ortez teknikerliği için 2006 senesinde tekrar meslek lisesine başladı. 2009’ dan bu yana mezun oldu. 2010 ile 2019 seneleri arasında Ottobock firmasında uzmanlığını protezler üzerine, 2019’dan bu yana da Rahm firmasında uzmanlığını Ortezler üzerine geliştirerek icra etmektedir. Son yönettiği proje 2 Eylül 2023’te Vincent firması ile ortak çalışmanın mahsülü olan ve tanıtımını gerçekleştirdiği Myo elektronik üst ekstremite Ortezi Neo1 dır.


Ottobock, CPO Uli Maier (Almanya)

2010 yılından bu yana dijital geliştirme alanında 37 yıllık deneyime

sahip sertifikalı prosthetist ortotist, klinik uzmanı ve Eğitmendir.

Yaklaşımı: “Daha iyi, iyinin düşmanıdır” ve “taklit etmeden önce kendin yap” 


Ottobock Tek. Uyg. Müd. Ömer Deveci

MedTech ve IIoT’de 9 yıldan fazla deneyime sahip, uygulamalı ve müşteri odaklı bir teknik liderdir. Bir fikri sıfırdan alarak, bunu son kullanıcılarla doğrulayarak, konsepti tasarlayarak, sistem mimarisini oluşturarak ve hızlı prototipleyerek ödüllü ürünler geliştirmiştir. Müşterilere ve onların günlük sorunlarına takıntılı bir şekilde odaklanıyor. Yaklaşımı “Müşterileri dinlemekle kalmayıp, aynı zamanda onlar adına icatlar yapmaktır.” Ottoback firmasında Teknik Uygulama Müdürüdür.


CPO David de Magtige
(İngiltere)

2015’ten itibaren Birleşik Krallık merkezli Saebo’nun Uluslararası Satış Direktörü olarak çalışıyor ve nörolojik ve ortopedik rahatsızlıklardan muzdarip bireylerin hareketliliğini ve işlevini geliştirmek amacıyla Saebo’nun dünya çapındaki ağını artırma mücadelesi veriyor. Ayrıca de Magtige, merkezi Basingstoke, İngiltere’de bulunan Chas A Blatchford & Sons’ta Endolite’in iş geliştirme müdürü olarak 17 yıllık deneyime sahiptir. Fransa, Almanya, Norveç ve Türkiye’de Endolite merkezleri açarak Avrupa’daki distribütör ağını genişletti. Aynı zamanda Benelüks ve İskandinavya’daki Ortez&Protez öğrencileri için eğitim programları ve Avrupa’daki Amputee Fitness Days’i geliştiren deneyimli bir eğitimcidir. Elektronik alanında teknik mühendislik diplomasına, işletme ekonomisi ve endüstriyel elektronik alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.


Prof. Dr. Uğur CAVLAK

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’dan fizyoterapist olarak mezun oldu. 1992’de Bilim Uzmanı, 1996’da Bilim Doktoru, 2001 yılında Doçent, 2008 yılında ise Profesör oldu. Hacettepe, Do­kuz Eylül, Pamukkale, Lefke Avrupa ve Avrasya Üniversitelerinde görev yapmıştır. 2018 yılında Pamukkale Üniversitesinden emekli olmuştur. 2022 yılından buyana Biruni Üniversitesinde görev yapmaktadır. Nörolojik rehabilitasyon, kronik ağrı yönetimi, geriatrik rehab.ve iletişim teknikleri ile ilgilenmek­tedir.

Prof. Dr. Francesco Chiampo (Italy)

Francesco CHIAMPO fizyoterapisttir. Bobath Konsepti, OMTP Manuel Terapi Konsepti alanlarında eğitim almıştır. Università degli Studi di Parma üniversitesinde fizyoterapi lisans programında profesör olarak çalışmıştır. Rehabilitasyon, nörorehabilitasyon ve yürüme analizi konularında faaliyet gösteren Centro San Girolamo rehabilitasyon merkezinin sahibi ve kurucusudur. Daha sonra İtalyada Cyberdyne HAL ML05 ilk yetkili merkezini kurmuştur.  Halen HAL Hybrid Assistive Limb’de İtalya’nın münhasır temsilcisidir.


Yük. Müh. Umut Altınkaynak

Fen Bilimleri tedrisatı ile ortaöğretimini tamamlamıştır. Clinked ve Rabbitsoft Kurucu CEO’su ve Cambridge Üniversitesinden Yazılım Mühendisi Tayfun Bilsel ile birlikte hazırladıkları Thermograph adlı özel çalışmaları “First Step to Nobel Prize in Physics”de ülkemizi temsil etmiştir. Makina Yüksek Mühendisidir, Makina Teoriği ve Dinamiği Uzmanı, Biyomekanik Sistemler ve Giyilebilen Robotlar Araştırmacısıdır.  İnsan hareketinin matematik modellemesi, analizi ve analizlerden patolojilere yönelik tedavi protokolleri sentezleme üzerine çalışmaktadır. TUBİTAK Ar-Ge projelerinde görev yapmıştır. Halen INSOL Innovative’de Ar-Ge faaliyetlerine ve Genelleştirilmiş Yürüme Kavramı ve Özdeğer Analizi isimli çalışmalarına devam etmektedir.


CPO Sanna Oscarsson
(İngiltere)

2014 yılında Backang Doğa Bilimleri lisesi’nden mezun olmuştur. 2017 yılında Jönköpıng Üniversitesi’nden sertifikalı prostetist ortotist olarak mezun olmuştur. 2017-2021 yılları arasında Össur firması İşveç kliniğinde çalışmıştır. 2021’den bu yana Fillauer Avrupa’da özellikle üst ekstremite protezleri konusunda klinik eğitimcidir.

P.O.Tek. Kadir Şahin

1974 Kırşehir Kaman doğumlu olan Kadir Şahin, 1995’te Ankara Üniversitesi Ortopedik Protez Ortez bölümünden mezun oldu. 1998 yılında kurulan Ortoport Sağlık A.Ş. nin Genel Müdürü olarak yurt içi ve yurtdışında faaliyetler yürütmektedir. Evli ve Protez Ortez öğrencisi bir kız babasıdır.


S.H.U. Serkan Ülkü

Serkan ÜLKÜ, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümünde bitirmiştir. Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Askeri Psikiyatri alanlarında kamu görevlerinde bulunmuştur. 2012 yılı 2016 yılları arasında özel sektörde Engellilik Yaşlılık alanında üst düzey yönetici olarak görev almıştır. 2016 yılında Ülkü Şirketler Grubunu kuruculuğunu üstlenerek Afyonkarahisar Ülkü Bakım Merkezleri, Ülkü Hayat Huzurevi ve Muhterem Bakım Merkezilerini faaliyete geçirmiştir. Grup bünyesinde 2021 yılı itibariyle ZSA Health Markası kurulan Uluslararası Sağlık ve Bakım Turizmi alanında hizmet veren uluslararası Şirketin Kurucusu ve yöneticiliği üstlenmektedir. Girişimcilik alanında ödülleri bulunan Serkan ÜLKÜ, birçok Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak sorumluluklar üstlenmektedir. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Gelişim Vakfının Kurucu Genel Başkanıdır.


Prof. Dr. Çiğdem Ayhan Kuru

Çiğdem Ayhan Kuru Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesi öğretim üyesidir. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesinden dereceyle mezun olmuştur. 2004 yılında yüksek lisans programını tamamlayıp, 2010 yılında doktora derecesi, 2016 yılında doçent, 2023 yılında profesör unvanını almıştır. Belçika ve İtalya’da el rehabilitasyonu alanında eğitim ve araştırma faaliyetleri olmuştur. Alanında çok sayıda önemli araştırma ve proje yapmıştır. El rehabilitasyonu alanında alanında pek çok uluslararası yayını, patenti, ödülü bulunmaktadır. European Network of Physiotherapy in Higher Education’ Derneği’nin Türkiye temsilcisi olmuştur. Halen Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Derneği yönetim kurulu üyesidir.


CHT Wendy Medeiros
(Amerika Birleşik Devletleri)

1987-1988’de Chaminade Üniversitesinde Hücresel biyoloji lisans derecesi, 1988-1989’da Hawaii Üniversitesi Tıp öncesi lisans bölmünü, 1993’te de San Jose Eyalet Üniversitesinde BS Bilim Ergoterapi bölümünü bitirmiştir. 1993-1998’de Stanford Üniversitesi Hastanesi’nde El Terapisi, Disfaji Araştırması, HIV/AIDS Araştırması, Lenfödem Araştırmalarında çalıştı. Kuzey Amerika’nın ilk Lenfödem tesisini kuran ekibin bir parçasıydı. 2000-2006 yılları arasında Howard Therapy isimli Kaliforniya Redwood City’de sahibi olduğu ve işlettiği özel El Terapisi Rehabilitasyon Kliniklerini kurdu. 2006’dan beri Wristwidget®’ın sahibi, mucidi ve üreticisidir. WristWidget® dünya çapında 1 milyondan fazla bileğe dokunmuştur.


Doç. Dr. Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu

Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü 2003 mezunu olan Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimini sırasıyla 2006 ve 2011 yıllarında tamamladı. 2008-2012 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı, 2012-2014 yılları arasında Başkent Üniversitesi’nde yardımcı doçent olarak çalıştı ve 2014 yılından sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde göreve başladı. 2014 yılından bu yana Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde görev yapmakta olup, 2019 yılından bu yana Doçent olarak görev yapmakta olup aynı zamanda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürütmektedir. Engellilerde spor ve protez-ortez alanında ulusal ve uluslararası birçok makalesi bulunan Bahar Anaforoğlu Külünkoğlu, Uluslararası Protez ve Ortez Derneği üyesidir.


Uzm. Dr. Muhammet Mustafa Sulak

2012 Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Muhammet Mustafa Sulak, uzmanlığını 2018 yılında aynı üniversitede tamamlamıştır. Ayancık Devlet Hastanesi, Durağan Devlet Hastanesi ve Vm Kocaeli Medikal Park Hastanesi gibi hastanelerde çalışan Sulak, 2022 yılından beri Hacettepe Üniversitesi Algoloji yan dal uzmanlığı yapmaktadır. Halen Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Algoloji Bilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

 


Psk. Selçuk İsaoğlu
(Almanya)

Türkiye’de ilk ve orta eğitimini tamamladıktan sonra Almanya’nın Kassel Üniversitesi’nde Psikoloji alanında lisans eğitimini başarıyla tamamladı(Bachelor of Science). Ardından Bielefeld Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji, Psikoterapi ve Klinik Nöropsikoloji dallarında yüksek lisans eğitimine devam etti(Master of Science). Lisans tezin de, kronik ağrı ile depresyon arasındaki ilişkileri ve multimodal ağrı terapisi konusunu ele aldı. Yüksek lisans tezinde ise kronik ağrı ile depresyon, anksiyete ve stres bozuklukları arasındaki ilişkileri, multimodal ağrı terapisi ve ağrının psikolojik bozukluklar üzerindeki moderatör etkilerini inceledi.Selçuk İsaoglu, ağrı alanında 6 yıllık deneyime sahip bir profesyoneldir ve şu anda Katolik Hastaneler Grubu’na ait olan St. Vincenz Hospital Brakel’in ağrı kliniğinde multimodal ağrı terapisi alanında psikolog olarak görev yapmaktadır.


Prof. Dr. Yavuz Yakut

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda tamamlayan Prof. Dr. Yavuz Yakut, doktora derecesini 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’ndan aldı. Ayrıca, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim Dalı’ndan yüksek lisans derecesi de aldı. Türk Fizyoterapi ve Rehabilitasyon dergisinin editörlüğünü yaptı. Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin başkanlığını yaptı. Halen kurucusu olduğu Journal of Exercise Therapy and Rehabilitation dergisi editörüdür. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Eğitim Derneği’nin kurucu başkanıdır. İlgi alanları ortez ve protez, serebral palsi ve skolyoz, eğitimde ölçme ve değerlendirme, araştırma metodolojisi, klinik biyomekanik ve kinezyolojidir. Çok sayıda uluslararası ve ulusal yayını bulunmaktadır. Protez ve ortez alanında patentleri ve araştırmaları bulunmaktadır. Prof. Yakut’un uluslararası ve ulusal meslek kuruluşlarına üyeliği bulunmaktadır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Başkanı olarak görevine devam etmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Murat Ali Çınar

2010 yılı Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü mezunu olan Murat Ali Çınar, yüksek lisans ve doktorasını Hasan Kalyoncu Üniversitesinde sırasıyla 2017 ve 2021 yıllarında tamamladı.

2010-2014 yılları arasında Acıbadem Sağlık Gruplarında fizyoterapist olarak görev aldı. 2015- 2021 yıllarında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünde araştırma görevlisi oldu. 2021 yılından sonra ise Dr. Öğretim Üyesi olarak Hasan Kalyoncu Üniversitesinde çalışmaya devam etmektedir. Ulusal ve uluslararası pek çok makalesi bulunan Murat Ali Çınar, birçok Tübitak projesinde de görev almaktadır.


Prof. Dr. Kemal Güllü

İzmir Bakırçay Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde görev yapan Prof. Dr. Kemal Güllü, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini sırası ile 2001, 2003 ve 2006 yıllarında Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde tamamladı. 2006-2020 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev aldı. 2020 yılından bu yana İzmir Bakırçay Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Pekçok Ar-Ge projesinde aktif olarak görev almıştır. Bu projeler kapsamında pek çok yayını ve 2 adet patenti bulunmaktadır. Dr. Kemal Güllü, sinyal işleme , görüntü işleme, bilgisayarla görü, uzaktan algılama, makine öğrenme konularında sağlık ve savunma sanayiine yönelik Ar-Ge faaliyetlerine devam etmektedir.


Prof. Dr. Orhan Er

1978 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2004 yılında yüksek lisans ve 2009 yılında doktora eğitimlerini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği anabilim dallarında tamamladı. Doçentliğini 2018 yılında Bilgisayar Mühendisliği bölümünden aldı. 2023 yılı itibari İzmir Bakırçay Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde akademik hayatına profesör olarak devam etmektedir.


CPO Alp Erol Evrendilek

Bahçelievler Anadolu Sağlık Meslek lisesininin son mezunlardan biri olarak lise eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Aydın Üniversitesinde önlisansını tamamladı. 2022 yılında İstanbul Medipol üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı. Bu sürede lise yıllarından 2023e kadar 8 yıl Proklinik firmasında Çalıştı. 2023 ocak ayında RootCover markasını kurarak protez-ortez sektöründe kişiye özel 3d tasarımlar üzerine çalışarak firmalara ve hastalara hizmet sunmaktadır.

 


Dr. Öğr. Üyesi Levent Aydın

2012 yılında Kocaeli Üniversitesi, Teknik eğitim Fakültesi Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi Bölümünden mezun olduktan sonra aynı üniversitede Biyomedikal mühendisliği alanında 2014 yılında yüksek lisansını, 2020 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Üç boyutlu teknolojiler ve ortezler ile ilgili ulusal ve uluslararası yayınları bulunmaktadır. Kocaeli Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu müdür yardımcı olarak görev yapan Levent Aydın, Biyomedikal Görüntü İşleme, Biyomekanik, Biyomedikal Mühendislik, Doku Mühendisliği, Sonlu Elemanlar Yöntemi, Biyomekanik, Biyomateryal gibi alanlarda çalışmalar yapmaktadır.


P.O.Tek. Çağıl Ertan Duygu

1986 yılında doğdu. 2011 Yılında Ankara Üniversitesi Ortopedik protez Ortez bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ottobock Türkiye de teknik ekipte çalışmaya başladı. 2019 yılında kendi uygulama merkezi Bionic Center Protez Ortez merkezini kurdu. 2019 yılından bu yana Protez ve Ortez alanında faaliyetlerine devam etmektedir. Yaklaşık 1 yıldır 3 boyutlu protez soket uygulamaları üzerine Ar-Ge çalışmaları yürütmektedir.


Mimar Serdar Okumuş

1999, Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Bölümü mezunu olan Serdar Okumuş, 2003 yılında 5 Dakika Tasarım Ajansı’nı kurarak dekorasyon ve mimarlık alanında uygulamalarını gerçekleştirmiştir. 2008 yılından itibaren ‘deneyim tasarımı’ hizmetleri sunmaktadır. 2014 yılında yürütmeye başladığı Robot El Türkiye sosyal sorumluluk projesi 2017 yılında kurucularından olduğu Robot El Derneği’ne dönüşmüştür. El ve parmak deformasyonlu çocuklara 3 boyutlu yazıcılarla ücretsiz mekanik eller sağlayan Robot El Derneği’ne halen başkan olarak hizmet etmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Senem Demirdel

Dumlupınar Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nde 2008 yılında lisans eğitimini tamamlamış, Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Protez-Ortez ve Biyomekani Bilim Dalı’nda 2012 yılında yüksek lisans eğitimini, 2019 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2020 yılından beri Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Fakültesi’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, protez, ortez ve biyomekanik alanında Ulusal ve Uluslararası yayınları bulunmaktadır. Ampute rehabilitasyonu ve geriatrik rehabilitasyon alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.


Dr. Öğr. Üyesi Özge Buket Arslan

2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünden mezun oldu. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2022 yılında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimini tamamladı. 2016-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2022 yılından bu yana aynı bölümde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. El rehabilitasyonu alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

Tarık Tunçer

2000 yılında Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Protez-Ortez bölümünden mezun oldu. 2001 yılında T.C. Emekli Sandığında sağlık teknikeri olarak göreve başlamış olup, halen Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü Tıbbi Cihaz Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumunca finansmanı sağlanan protez-ortezlerin mevzuat çalışmalarında görev almaktadır.

Gönül Ercan

Gönül Ercan lisans eğitimini Namık Kemal Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde 2014 yılında tamamlamıştır. 2015 yılında Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunda göreve başlamıştır.  Halen Kurumda ÜTS kayıt süreçleri ve sistem geliştirmeleri alanlarında çalışmalar yürütmektedir. Tıbbi cihaz kalite sistemi baş tetikçiliği, deney ve kalibrasyon yönetim sistemi tetkik görevi alanlarında sertifikaları bulunmaktadır. Avrupa Komisyonunun tıbbi cihazlara yönelik çalışma gruplarından UDI Çalışma Grubunda rehber dokümanların hazırlanması süreçlerinde görev almaktadır. Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Bilgi Güvenliği Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Fatih Erbahçeci

1983 Yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. 1990 yılında Bilim Uzmanlığı 1992 yılında Doktora derecesini almıştır. 1993 yılında Dr. Öğretim Üyesi, 1994 yılında Doçent, 2000 yılında Profesör ünvanını almıştır. 2005-2012 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Polatlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü yapmıştır. Protez-ortez alanında ulusal ve uluslararası pek çok yayını bulunmaktadır, pek çok kitabın editörlüğünü yapmıştır. Halen, Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Fakültesinde protez-ortez alanında çalışmalarını sürdürmektedir. 2013 yılından beri Türkiye Protez-Ortez Bilim Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

Önemli Tarihler

19-21 EKİM
2023

Kongre Tarihi

8 EKİM
2023

Bildiri Özeti Gönderimi Son Tarihi

9 EKİM
2023

Erken Kayıt Son Tarih

30 EKİM
2023

Tam Metin Son Gönderim Tarihi

Kongreye Kalan Süre